MareX WeBlog

Stoupající obliba Apple produktů v Česku? To sotva!

REKLAMA

Není to tak dávno, co jsem někde četl článek o tom, že produkty Apple se u nás v České republice stávají stále oblíbenější (když píšu, že to není tak dávno, myslím tím cca 3 měsíce, takže si už ani nepamatuji, kde jsem to vlastně četl). Vyplývalo to z nějaké statistiky rozšířenosti (použití) všelijakých těch iProduktů. Mezi námi, on ten nárůst zase procentuelně tak vysoký nebyl.

Ještě předem, než se rozepíšu, bych chtěl upozornit, že osobně proti Apple nic nemám. Nikdy jsem žádný Apple výrobek nevlastnil, nevlastním a s největší pravděpodobností ani vlastnit nebudu. Ne že bych si něco nechtěl vyzkoušet, ale nehodlám si kupovat cokoliv za X tisíc, abych si to jen zkusil a ve finále zjistil, že mi to nevyhovuje. V mobilu mám Android, který mi sedí, v počítači a notebooku Windows 7, který považuji za nejlepší operační systém současnosti a počítač jako takový si poskládám sám z komponent, které si vyberu a nemusím si kupovat něco, co už někdo postavil a je to de-facto neupravitelné (hardwarově a vlastně pokud bych chtěl být věrný Applu, tak i softwarově).

Ale zpět k hlavnímu tématu. Když jsem ten zmiňovaný článek četl, přemýšlel jsem, proč to tak vlastně najednou je (kdo zapomněl, tak mám na mysli tu zvyšující se oblibu Apple produktů). Pokud vím, tak u nás se výrobky Apple nikdy nijak zvlášť neprosadily. Že by lidi zanevřeli na Microsoft? No v době Windows Vista dejme tomu (moc lidí je nemělo rádo – mě nevadily), ale teď, když tu máme Windows 7, který je podle mě, jak už jsem psal, špičkový operační systém pro počítače?! Co se týká mobilních telefonů, tak by se to i dalo pochopit. Microsoft si dle mého názoru zrušením vývoje Windows Mobile a vydáním Windows Phone 7 vykopal hrob. V téhle oblasti se jim to prostě nepovedlo. Na druhou stranu si myslím, že uživatelé Windows Mobile by raději utekli k Androidu, než k naprosto rozdílnému iPhonu. Pak tu máme ještě iPad. Spousta lidí si jej určitě koupila hlavně ze zvědavosti, ale nemyslím si, že jich bylo zase tolik. Kolik lidí si koupí ze zvědavosti zařízení za 15 tisíc, které vlastně k ničemu pořádnému není. Jako telefon je to příliš velké, jako notebook zase moc malé, navíc bez hardwarové klávesnice.

Kde je tedy zakopaný pes?

Moment, v televizi zase začíná další otravná reklama…

První na bůhvíco: …nová soutěž…, hlavní cena MacBook Pro…

Další: …pošlete kódy z našeho výrobku SMSkou a vyhrajte jeden z 10 iPhonů…

A ještě jedna: …soutěžte s námi každý den o jeden iPad, soutěž trvá až do…

Aha, tak takhle se zvyšuje „prodejnost“ produktu. Já kdybych něco takového vyhrál, tak si to samozřejmě taky nechám, nebo bych to aspoň někomu dal. Už si ani pořádně nepamatuju, kdy jsem naposledy viděl soutěž o něco normálního. Steve musí být buď hrozně zoufalý a naštvaný, že jeho výrobky Češi nechtějí, tak „překecal“ dvě třetiny českých firem, aby do soutěží dávali jako výhru výhradně jeho produkty, a nebo se sami prodejci tímto způsobem zbavují neprodejného zboží. Proč by taky někdo dával jako výhru v soutěži produkt, který jde na dračku, to by musel být sám proti sobě, když by si byl jistý, že se to prodá.

Takže ono to s tou stoupající oblibou nakousaných jablek nebude až tak horké :)

REKLAMA

Stoupající obliba Apple produktů v Česku? To sotva!