MareX WeBlog

Call of Duty: Black Ops - zklamal dle očekávání

REKLAMA

Tak jsem měl možnost, vyzkoušet si novinku Call of Duty: Black Ops a po téhle zkušenosti jsem moc rád, že jsem si ji nekoupil. Možná mě až příliš ovlivnily přehnaně pozitivní recenze a hodnocení na internetu a proto jsem čekal něco víc. Obzvlášť nechápu, jak v některých recenzích chválili grafiku. Nemůžu si pomoct, ale něco takhle barevného a umělého se hodí do komiksu, ale rozhodně ne do válečné hry. Opravdu na grafice není nic, na čem by nebylo vidět, jak je to umělé. Dnešní hry se snaží být co nejrealističtější, grafika se čím dál víc podobá filmu, v Black Ops to vypadá spíš jako v kreslené pohádce. V podstatě mi přijde stejná jako v předchozím CoD6, který jsem si neuváženě koupil.

Dál mě dostaly i povětšinou nerealistické pohyby postav. Musel jsem se opravdu smát, když jsem viděl své dva „spolubojovníky“, jak přede mnou cupitají po schodech a nejen po nich. Někdy to vypadá, jako kdyby měli hrozně krátké nožičky a rychlostí kmitání nohou se snažili tenhle handicap dohnat. O tom, že dost často se zdá, že postavičky stojí pár centimetrů nad zemí, nemá cenu ani mluvit.

Ach ta fyzika! Fyzika v téhle hře je děs a hrůza! Týká se to především padání čehokoliv. V jedné misi jsem se ocitl ještě s jedním svým parťákem u nějakého rozbitého letadla a zrovna když mi něco říkal z onoho letadla za ním něco odpadlo (kus plechu, dveře… nevím) a takhle debilní pád (dopad, odraz, všechno co s tím souvisí) se opravdu jen tak nevidí. Tohle byl jen příklad, takový pocit mě provázel po celou dobu hraní těch prvních pár misí. Fyzika je opravdu odfláknutá, je vidět, že se s tím prostě nikdo nepáral a ani se nesnažil přiblížit realitě.

Ale co musím opravdu zkritizovat, je naprosto příšerný zvuk! Příšerný! Ani tohle slovo nemůže vystihnout, jaký jsem z toho měl pocit. Nemám teď namysli hudbu. Doprovodná hudba je sama o sobě pěkná, hezky zní a ke hře se hodí. Ovšem hudba asi není to, co by u válečné hry mělo být důležité. Myslel jsem zvuk prostředí a hlavně zvuk střelby. Střelba a její zvuk mě ničil po celou dobu hraní. Kdo hrál nedávno vyšlý Medal of Honor (tady nevyzdvihuji hru jako takovou, ta se taky nepovedla), musí uznat, že mám pravdu. Střelba ze vzduchovky zní líp, než střelba z čehokoli v téhle hře!

Že je hra plná chyb se dá dočíst všude na internetu, ale prý se pracuje na opravném patchi. Mě se jeden z parťáků zasekl hned na začátku (asi druhá mise?). Stál na jakémsi balkóně u květináče, cukal sebou jako v zimnici a nechtělo se mu dál. Celou misi jsem prošel jen s tím druhým, ale v jednom místě už nešlo pokračovat. Zkoušel jsem se pro něj vrátit, házel pod něj granáty a nic, ani se nehnul. Musel jsem celou misi začít znova. Ale chybičky se stávají i v lepších rodinách, tímhle bych hru neshazoval. Od toho existují opravné patche.

Ode mě by hra dostala hodnocení tak 5 z 10 a to jsem možná ještě přehnal. Nehodnotím příběh, který je podle recenzí pěkný (na druhou stranu, grafiku taky hodnotili většinou pěkně a mě se prostě nelíbí), protože jsem vyzkoušel jen pár prvních misí. Od někoho, kdo hraje Battlefield: Bad Company 2 se ani lepší hodnocení očekávat nedá. Jsem zvyklý, že baráky padají, že v zemi po výbuchu zůstávají díry (v CoD nefunguje absolutně žádná destrukce prostředí), že zvuk zbraní má jakžtakž úroveň a že grafika nevypadá jak v animáku.

Multiplayer jsem nezkoušel a ani na to nemám chuť. Viděl jsem pár videí na internetu a to mi stačí. Zdá se, že od předchozího dílu CoD se nic nezměnilo a běhat po mapě jako pomatenec a střílet, kde se co pohne mě bavilo možná do dob CoD5. Na BFBC2 je vidět, že i z multiplayeru se dá udělat jakýsi příběh a tady je to pořád na jedno kopyto.

REKLAMA

Call of Duty: Black Ops - zklamal dle očekávání