MareX WeBlog

REKLAMA

Battlefield Play4Free

Electronic Art vydává další onlinovku zdarma. Není to žádná kreslená hra, jako byla Battlefield Heroes, ale plnohodnotná válečná střílečka s velkými mapami. Uzavřená beta by měla být spuštěna 30. listopadu, ale už nyní se můžete do betatestu přihlásit. Já jsem se samozřejmě přihlásil, protože mám Battlefiel Bad Company 2 a je to úžasná hra. Tato Play4Free by měla být údajně něco mezi BF2 a BFBC2.
Oficiální stránky hry: Battlefiel Play4Free Closed Beta
Čerpáno ze článku: Battlefield: Play4Free PC Preview – Eurogamer.cz
Trailer ke hře

Celý článek ››

PHP výuka - pole

Dnes si budeme povídat o polích a naučíme se je vytvářet a používat.
Pole je v podstatě proměnná, do které ale můžete uložit více samostatných hodnot. Tedy pole je vlastně proměnná, ve které jsou další „podproměnné“, ve kterých jsou teprve uložena nějaká data. Jednotlivé části pole se nazývají indexy (klíče). Názvy indexů jsou definovány v hranatých závorkách hned za názvem samotného pole. Nejlépe, když si to ukážeme:
$pole[0] = 10; $pole[1] = "Nějaký text"; $pole[2] = 5.5;Nyní jsme vytvořili pole s názvem $pole, které obsahuje 3 hodnoty a to:
index 0 obsahuje hodnotu 10 (tedy celé číslo)
index 1 obsahuje text Nějaký text (tedy textový řetězec)
index 2 obsahuje hodnotu 5.5 (tedy číslo s plovoucí desetinnou čárkou)
Jak sami vidíte, stejně jako u klasických proměnných nezáleží na tom, jakého datového typu je hodnota, kterou jste do pole uložili a v jednom poli to můžete libovolně…

Celý článek ››

PHP výuka - komentáře a proměnné

Komentáře
Co je to? – Komentář je část kódu, který se nevykonává. Parser ho prostě přeskočí.
K čemu je to dobré? – Když si třeba potřebujete v kódu něco poznamenat sami pro sebe, nějakou důležitou část, abyste třeba za rok, až se k němu vrátíte a budete potřebovat něco upravit, se v tom vůbec vyznali.
Komentáře se zapisují dvěma způsoby (teda já znám dva).
První je řádkový komentář, a zapisuje se takto:
// toto je komentářVšechno, co je za dvojitým lomítkem na stejném řádku je považováno za komentář. Další řádek už komentář není. Tento způsob se hodí na krátké popisky.
Další je blokový komentář. Ten zapíšeme takto:
/* Tak toto je komentář na více řádků */Tento komentář můžete zapsat na více řádků. Všechno, co je mezi /* a */ je komentář. Komentáře nelze vnořovat. Takže takto ne: 
/* Toto se považuje za komentář /* toto ještě také */ toto už…

Celý článek ››

PHP výuka - zprovoznění web serveru

Co je to PHP
PHP je hypertextový preprocesor…
…nerozumíte? Já taky ne
Pokusím se to vysvětlit po svém. PHP je programovací jazyk, který se kompiluje za běhu. Kompilací se rozumí převod kódu, který Vy napíšete, do tvaru, kterému rozumí počítač.
Například programovací jazyk C++ se nejprve nějakým kompilátorem převede do spustitelného tvaru (například soubor s příponou .exe) a vy jej potom na počítači spouštíte pouhým poklepáním – nepotřebujete žádný jiný program, který by Vám umožnil jej spustit.
PHP kód se uloží jako textový soubor tak, jak jej Vy sami napíšete a o jeho kompilaci se stará PHP interpreter teprve, až se jej pokusíte spustit. Proto se soubory, které obsahují PHP kód musí spouštět pomocí webového serveru, na kterém je nainstalováno PHP.
Dále se PHP interpretuje na serveru. To je rozdíl například oproti JavaScriptu, o jehož kompilaci se stará samotný webový prohlížeč. PHP…

Celý článek ››

Blog, WordPress a já

Když jsem se po dlouhé době rozhodl, že si opět vytvořím vlastní stránky (blog), přemýšlel jsem, jestli si mám vytvořit stránky kompletně vlastní, nebo použít některý z hotových redakčních systémů. Z první možnosti rychle sešlo vzhledem k mé lenosti. Proto jsem začal přemýšlet, který redakční systém použít. Volil jsem mezi Drupalem, Joomlou a WordPressem. V Drupalu jsem dlouho nemohl přijít na to, jak vlastně funguje přidávání, linkování a kategorizování článků. Po chvíli hledání na internetu jsem na to přišel, ale připadalo mi to tak strašně zbytečně složité, že jsem to nakonec vzdal. S Joomlou jsem na tom nebyl o moc lépe, navíc mi připadala hrozně nepřehledná i její administrace. Proto jsem nakonec skončil u WordPressu. Tenhle systém se mi zdá na použití obyčejného blogu nejvhodnější díky své jednoduchosti.
Já a WordPress
Instalace na localhostu (Win 7 x64 + AppServ), proběhla v pohodě.…

Celý článek ››
Stránka 6/6 :: přejít na stranu · « PRVNÍ · · 3 · 4 · 5 · 6 ·

MareX WeBlog